profesionální webdesign

Profesionální webdesign - 8 kroků profesionální tvorby webových stránek.

Profesionální webdesign se skládá z řady důležitých kroků a je součinností několika profesí. Než někomu svěříte tvorbu své webové prezentace, ověřte si, jak bude při tvorbě webu postupovat, kdo a jak bude na vašem webu pracovat. Níže představujeme osm základních kroků při tvorbě profesionálních webových stránek a nářadí pro ověřování profesionality zpracovaní webových stránek.

- FABER VISUM webdesign.


1. Profesionální webdesign - základní body tvorby webu:

 • Čistota zdrojového kódu - validita podle standartu W3C.
 • Upoutávající graficky design webových stránek.
 • Uživatelská použitelnost webu (web design usability).
 • Moderní jazyk programovaní.
 • Responzivnost webu na mobilních zařízeních.
 • Technická SEO optimalizace webu pro vyhledávače.

2. Několik orientačních bodů tvorby web prezentace:

 • Prezentační webová stránka s redakčním systémem
 • Jednostránkový web - landing page
 • Elektronický katalog produktů nebo e-shop
 • Webové stránky s rezervačním systémem
 • Originální vektorová nebo animovaná grafika na webu
 • Forum nebo Sociální síť, interaktivní prvky
 • Multijazykový web se správnou konfigurací sitemap souboru
 • Tvorba webových stránek včetně SEO optimalizace

3. Upoutávající graficky design webových stránek.

Kreativní, upoutávající grafický design webových stránek, je první věc, která zakotví v paměti návštěvníků a velmi významně ovlivní návštěvníky webu.
Při zpracování webové grafiky pro naše klienty řídíme se moderními trendy internetové psychologie. Grafické zpracování webových stránek ve FABER VISUM vytváří v podvědomí pocit "něčeho navíc", který mnohdy rozhoduje o tom, zda klient zvolí Vás nebo Vaši konkurenci, která je pouze o jeden jediný odkaz dál.

4. Responzivnost webu a WIREFRAME ("drátěný model").

 • Pojem wireframe (též "drátěný model") se v oblasti vývoje webových prezentací či aplikací používá pro zjednodušený model či architektonický návrh definující funkci a obsah stránek webu.
 • Web vždycky začínáme tvořit grafickým návrhem, ne wireframem jako většina konkurence. Proč? Protože na našich CMS už jsou dávno vytvořené! Ano. Dynamické dráty :)
 • Co to znamená? Znamená to, že libovolný modul Vašeho webu přemístíme na jiné místo během vteřiny.

Responzivní wireframe je další technickou vychytávkou dnešní doby. RWD (Responsive Web Design) je responzivní nebo adaptivní webdesign mající vizuální podobu pro většinu běžně používaných zařízení - PC, notebooky, tablety, mobily. Na RWD stránkách neuvidíte horizontální skrolování. Web chytře se přizpůsobí na šířku vašeho zařízeni a zařadí jednotlivé sloupce pod sebe. Profesionální RWD weby, Studio INTERSAT FABER VISUM stavilo v ČR jako první, když se jen pouze diskutovalo o HTML5 a CSS3 - v roce 2012. Samozřejmě responzivnost webových stránek je nedílnou součástí profesionálního webdesignu.

5. Cena profesionálních webových stránek. Uzavření smlouvy.

Existuje mnoho tvůrců, kteří vám webové stránky vytvoří za různé ceny. Firemní web můžete pořídit za 0 Kč a nebo také za několik stovek tisíc korun. Pro většinu zadavatelů je cena důležitá a chtějí hned na začátku vědět, "za kolik" jim webové stránky postavíte. To ale není nejlepší přístup. Moudřejší je zcela jistě otázka: "Kolik mi stránka od vás může vydělat?" Pokud budete k webu přistupovat jako k investici finanční nebo časové, například naplníte obsah webových stránek s web-shop sami, zcela jistě ubude těch webů, které jste sice pořídili za pár korun, ale nepřinesli vám vůbec nic. V oboru webdesignu účtujeme hodinově - 1000 kč / hod. s poznámkou, že to, co běžné studia tvoří týden, nám zabere jeden den. Pokud to s profesionální webovou stránkou myslíte vážně, prosím kontaktujte nás. Rádi pro Vás pak navrhneme řešení v oboru webdesignu, které bude plnit společně dohodnuté cíle.


Nastartujte svoji profesionální webovou prezentaci jedním s chytrých programů FABER VISUM

ROSTOUCÍ WEB
pouze roční platba webhostingu
2000 kč
Profesionální web s redakčním systémem.
100% validita zdrojového kódu HTML5.
Responzivnost k mobilním zařízením.
Nejstabilnější webhosting v EU.
Termín realizace do 24 hodin
Podrobností projektu ...
GOOGLE-TOP
Zahrnuje projekt rostoucí web
od 10.000 kč
Plněni obsahu s zárukou SEO optimalizaci.
Rozšířeni možností webu podle přání.
Moderní vektorová web grafika.
Integrace sociálních sítí.
Zákaznická podpora.
Termín realizace od 3 dnů.
Podrobností projektu ...
FABER WEB
Zahrnuje projekt google-top
od 120.000 kč
Komplexní tvorba firemní identity.
Analýza tržního prostředí.
Přesné stanovení cílové skupiny.
Zajištění PR kampaně.
Termín realizace od 15 dnů.
Podrobností projektu ...

6. Implementace na server.

Hotové návrhy, zpracované webové šablony nyní můžeme implementovat na server hosting. Při zpracování webdesignu a implementaci na webhosting je vhodné respektovat webové standardy definované konsorciem W3C, ale také uživatelské odlišnosti. To znamená různé operační systémy, rozdílné chování prohlížečů, technická omezení, platformy serverů, a podobně. Pro svoje webové rozhraní a implementaci webdesignérských řešení našich zákazníků umístili jsme naše servery v nejkvalitnějším data centru v Evropské Unii - HETZNER ONLINE. Proč v oboru webdesignu výběr hostingu je nesmírně důležitou podmínkou přečtete prosím ve článku kvalitní webhosting.


7. SEO - optimalizace pro hledající uživatele.

Web se zdá hotový, ale nikdo o něm zatím neví. Teprve kvalitní obsah webových stránek totiž zajistí, že váš web splní definovaný cíl. Zejména kvalitní texty, grafika, videa vám pomohou prodávat, budovat značku a zvyšovat návštěvnost webu. Teď začíná práce, ve které je dobré pokračovat po celou dobu, po kterou bude web existovat. Správně optimalizovaný web je ten, který uživatelé snadno naleznou při hledání služeb či produktů, a tím se zvýší návštěvnost webu a i následné zisky vaší firmy. A co je nezbytné? Analyzovat a hodnotit dosahované výsledky, sledovat návštěvnost, hodnotit počet poptávek a stále pracovat na vylepšování. A to je pojem SEO optimalizace. Našim klientům v programu «GOOGLE-TOP» poskytujeme garance SEO pozice. Nejsme sobečtí a taky poskytujeme seo-navod aby jste nenaletěli na "seo-experti" a mohli jste optimalizovat svoje webové stránky samostatně a bez poplatků.


8. Tip pro profesionální webdesign.

Ukázali jsme si, že profesionální webdesign se skládá z řady důležitých kroků a je součinností několika profesí. Z toho vyplývá i náš tip pro vás:
Než někomu svěříte výrobu své webové prezentace, ověřte si, jak bude při tvorbě webu postupovat a kdo bude na vašem webu pracovat.

Ověřte webové stránky dodavatele a jeho reference pomoci "pekelných" web-nářadí:

Jestliže se zajímáte o vytvoření či redesign vašeho webového projektu, neváhejte nás kontaktovat


117
virtuemart.product
(348 hodnocení, 4.97 z 5)
4.97 348 voters.out of 0out of 5based on