logo

Cena za výtvarné umění. « Půl století se štětcem v ruce »

Již více než půl století štětec v mé ruce, dotýkající se plátna nebo papíru, přemýšlí o světě, který vytvářím.
Na začátku to byl svět dítěte, poznávání, zcela spontánní, bez znalostí a zkušeností. Dojmy z prvních uměleckých experimentů vedly k nejasné touze naučit se tomuto fascinujícímu řemeslu - přenášet svět na platno. Naivní představa.

malíř Režim mě cíleně a pečlivě dlouhou dobu učil jen socrealismus, správnou perspektivu, kompozici obrazu a též realistickému přenosu prostředí, čímž mi postupně vymazával z hlavy svět dítěte ve snaze nahradit ho šablonami, které lze snadno pochopit. Taková nádherná cesta do slepé uličky. Souběžně jsem studoval hudbu a jen hudba později mi pomohla nehodit štětce do rohu. Klasická hudba mi pomohla v harmonii barev a jazz v improvizaci s formou. Zbývalo jen najít jazyk. Trvalo to asi 20 let.

Hudba pomohla zapomenout na kánony a šablony, propojila svět dětství s pocity dospělého člověka a touhou zprostředkovat jednoduchou pravdu... Obraz - neni na 5 minut, obraz visí na zdi, s nim se žije, obraz pomáhá žít, vzbuzuje pouze pozitivní emoce. A pak.. Ocitnul jsem se zadní straně plátna. Když jsem bydlel v Evropě, udělal jsem jeden experiment - začal jsem prodávat obrazy s podmínkou, že kupující může v průběhu týdne vrátit obraz a vzít si peníze. Žádný obraz se nevrátil.

Stojím tam tak za plátnem a z každého obrazu mluvím s vámi. Zdali úspěšně nebo ne - nemůžu posoudit. Je to můj jazyk a pokaždé, když maluji obraz, je to jako naposledy. Toto se děje již mnoho let.
Nezbývá mi hodně života, tak je pro mě velmi důležité, aby ti, pro kteří maluji, viděli, že jim dávám ze sebe všechno co mám. Mám rád umění a rád maluji obrazy.
Pravděpodobně jsem se pro toto narodil.
Biografie

Biografie umělce.

title

  • Narozen v roce 1946 v Brestu v Bělorusku.
  • Absolvoval hudební školu a uměleckou univerzitu.
  • Na počátku své umělecké dráhy se věnoval monumentální tvorbě – mozaikám, freskám, gobelínům, sgrafitu i klasické malířské práci. Od roku 1994 se věnuje především akvarelům a olejomalbě.
  • Od roku 1999 žije v západní Europe.
  • Výstavy: Rusko, Německo, Polsko, Bělorusko.
  • Autorské výstavy: Německo, Polsko.
  • Jeho práce se nacházejí v četných soukromých sbírkách v Německu, Polsku, České Republice, Velké Británii, USA, Itálii, Švédsku a Švýcarsku. Autorský web | entaxy.art | fabervisum.art.
  • Od roku 2002 stala expozice v K-Galerie im Maxforum, Mnichov.
portret

Červená cesta - moderní umění
Červená cesta - moderní umění Krajina na pokraji kubismu Zátiší podle Freuda Zátiší s ovoci - moderní umění Konverzace - moderní umění Borovice - moderní umění U okna - moderní umění, portret Houslista olejomalba - moderní umění Zatáčka - moderní umění, krajina Spací Bárky - moderní umění Dřevo na pálení - moderní umění Jezero setkání - moderní umění Tolin kout - moderní umění Podzim - moderní umění STROM - Olej na plátně
moderní umění
105
virtuemart.product
(128 hodnocení, 4.94 z 5)
4.94 128 voters.out of 0out of 5based on