blog

JavaScriptová kalkulačka « půjčíme-zabavíme »


Sheckley
Dřivé jsem viděl na netu kalkulačky na javascript: "Půjčíme Vám! - spočítejte kolik budete splácet". Dnes jsem narazil na JavaScriptovou kalkulačku "Co vám exekutor nemůže zabavit. Spočítejte si to." Před 20 letmá četl jsem s.f. fejeton Roberta Sheckley jak si chlap pomoci mimozemského přístroje splnil okamžitě všechny přáni vč. nesmrtelnosti. Mimozemšťané ale potom vystavily fakturu: novy dum za 2 mln. - 450 let prace; autíčko za 250tys. - 57 let; a t.d. Dohromady cca 30000 let dřiny. Chlap totiž řekl že tolik let asi žit nebude, na co dostal odpověď, že přece si taky objednal nesmrtelnost. Na otázku kde ji má na faktuře, dostal odpověď, že vlastně tu to položku dávají zadarmo :) Dnes zřejmé už malo kdo má čas na čtení Roberta Sheckley - programátorské jazyky jako JavaScript dokonale drží krok s literaturou ;-)

vabank
P.S. Mám kamaráda. Známe se dlouho. Je rovněž klientem FABER VISUM. Dáváme se kafe, smějeme se společně vymyšleným nesmyslným podnikatelským nápadům. A to nám vždy přináší balík optimistické energie. Kámoš prodává obrazy. Ve velkým. Vyžaduje to investice. Jednoduchý schémat: banka > úvěr > nakup > prodej. Sice ten poslední bod s krizou se nějak seknul... ale kamarádovi je to fuk, protože bude dobře. A ma pravdu - bude. A pokud není, se litá do banky pro penízky a se čeká na lepší časy :) Před dovolenou s malým smutkem ve hlasu řekl: "Hmm.. asi žádná banka mně už nepůjčí". A ještě jednou poradně optimisticky zainvestoval - koupil si nové auto a odletěl na dovolenou :D
Jsem si nudil a vymýšlel jsem pro kamaráda reklamní firemní polep na nově zřízené v leasing auto. Paranoia, ale porad mně leze do hlavy pouze jeden velký leskly barevný nadpis - TRUE VABANK :-)


- CEO Faber Visum